Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor s Kamilou Ondruchovou o knize "Falco lebt" :-)

9. 11. 2013

 

Jaký jsi měla z knížky první dojem?

 

 

Kamča: Prvně jsem ji nechtěla ani číst, koupila jsem si ji s tím, že by mi to do sbírky nemělo chybět, ale trvalo mi dlouho než jsme se k ní dostala.

 

 

A co tě přimělo tu knihu nakonec "oprášit" ?

 

 

Kamča: Byla to jedna z mála knih, které jeli v první várce na byt a když jsem před dvěma dny na ně koukala, byla to první, která mi přišla na mysl, že ji prostě MUSÍM přečíst.

 

 

Byla nějaká informace,která tě o Hansovi v knize překvapila?

 

 

Kamča: Poněkud šokující informace byla ta, že uhodil Beatrice, jelikož když se to objevilo ve filmu, nechtěla jsem tomu věřit.

 

 

Ale sama řekla,že to byla malá facka,nebo ne? Jak k tomu vlastně došlo,pamatuješ si?

 

 

Kamča: Došlo k tomu tak, že Hansi seděl na baru a ona šla s nějakým dávným kamarádem tancovat a on se k ní moc měl a to se Hansimu nelíbilo.

 

 

Tak nejspíše v tom taky hrál roli alkohol...A je nějaká věc,co tě na něm příjemně překvapila?

 

 

Kamča: Tak překvapila... Spíš mě jen ujistila, že to nebyl jen cholerický alkoholik, ale že ty své ženy měl rád a staral se o ně, že to byl docela romantik :-)

 

Tak to ráda slyším :-) Objevovala se v knize i Falcova maminka?

 

Kamča: Objevila se tam, jedna scéna byla, že když Falco s Beou jezdili do Garsu, jeho maminka jim dělala Schnitzel a když nemohla, tak to přebrala Bea. Druhá ze scén byla na Vídeňském Opernballu.

 

 

O tom se tam taky myslím psalo...I o šatech pro Beu mám ten dojem. Jak tuto akci Bea prožívala?

 

 

Kamča: Byla u vytržení, jen když ji v polovině večera Hans řekl, že už půjdou, ráda moc nebyla, ale Hansi ji vzal na gulášek, na který tak rád chodil a potom pařili v dalším lokále až do rána.

 

 

To je hezké. Byla pro tebe obtíž němčina? Umíš dost dobře německy...a bylo nějaké slovo co sis třeba musela najít?

 

 

Kamča: No jde o to, že já knihy čtu tak, abych pochopila kontext třeba celé stránky, nepřekládám si slovo po slově, protože je to ztráta času a kniha přestane bavit... Takže doporučuji všem, kdo se snaží v nějakém cizím jazyce číst knihu, nikdy nepřekládejte každé slovíčko, které nevíte :-)

 

 

Děkujeme za tip :-) Teda aspoň mě se taková rada hodí,sama vše překládám slovo od slova... Zmiňuje se Hans o svých plánech v kariéře v této knize?

 

 

Kamča: Nejsem si tak úplně jistá, myslím, že ne, jen Bea po jejich rozchodu zmiňuje, že Falco točí pod pseudonymem TMA, ale jinak bych řekla, že ani moc ne. Právě že na Bei měl rád to, že ona se nezajímala o něj jako o Popstarikonu, o Falca, ale o něj jako člověka, jako o Hansiho.

 

 

To o ní je známé to ano,ale zase neměl moc dobrý pocit z toho,že jí moc nezajímalo pozvání na legendární koncert Donauinsel...Co na to říkáš ty?

 

 

Kamča: Kdybych v té době měla 18 a Falco by mě pozval na koncert asi bych z toho měla větší radost než Bea, ale v knize je popsáno, že zrovna to se Falcovi líbilo, když místo aby na něj civěla, raději flirtovala s někým jiným.

 

 

Dost se o téhle knížce píše,že je taková víc bulvární...označila bys jí tak také?

 

 

Kamča: Bulvární? Rozhodně o nic víc bulvární než kniha Horsta Borka asi nebude. Je tam popisován sex, alkohol, drogy a jeho excesy, ale bez toho by to nebyl Falco...

 

Přišel ti tam Falco je velký alkoholik,jak se o něm říká,nebo lidé zbytečně přehánějí?

 

Kamča: Asi si budeme muset přiznat, že Falco s alkoholem problémy měl, napadá mě například scéna na koncertě v Moskvě, ale zase na druhou stranu věděl, že když už je to neúnosné s jeho alkoholem, svěřil se do péče odborníků.

 

Dařilo se mu s alkoholem aspoň trochu obstojně bojovat?

 

Kamča: Dařilo, ale šlo to z extrémů do extrémů...

 

 

Kdybys byla na jejím místě,zachovala by ses jinak nebo stejně v nějakých situacích?

 

 

Kamča: Snažila bych se možná víc udělat něco s tím jeho alkoholem, i když s alkoholiky je docela velký problém...

 

To chápu...Tak děkuji za rozhovor! :-)

Kamča: Není zač! :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář