Jdi na obsah Jdi na menu

FALCO LIVE(S) AGAIN aneb 20. Let, kdy Falco vystoupil v Praze

3. 8. 2011

 Celý den nám hezky pršelo, takže mi od rána byla jasné, že z grilování nejspíš sejde L. Na místo do Flugolandu se mělo dostavit kolem 13. až 14. hodiny.  Ale stejně většina přijela později, kvůli různým nepříjemnostem. Ale nakonec jsme se všichni ve zdraví všichni sešli…teda skoro všichni, až na Falca :-)

Když jsem dorazila na místo já, pár lidí včetně Heldena a Fluga už tam poletovalo. Už tam měl být Djemba a Isolde,ale ty jsem nikde neviděla. Nakonec mi Falkenflug sdělil, že jsou „nahoře“ u počítače. Tak jsem tam za nimi šla (i s mým doprovodem) a poprvé tak spatřila Isoldu a Djembu :-) Ti už tam mezitím zkoumali našeho „sokola“ na PC.

Poté dorazila Anet,se kterou jsem se hned dojetím objala :-) Hned jsme se bavili o cestě a počasí,které nám vůbec nepřálo – a pak samozřejmě i o Falcovi.

Postupem času dorazili i ostatní. Mezitím jsme si (my děvčata) prohlížely Falco-fotky,které nám přinesla Isolde,jako malou pozornost. No malou,oni to byli docela velké papíry :-D Což jsem byla už štěstím bez sebe! Hned jsem si v hlavě rozmýšlela,kam v pokojíku si vše vystavím...Samozřejmě jsme dostali i malou pozornost od Fluga a to Falca v podobě magnetky a placky na připnutí. A protože měl Flug i narozeniny,obdarovala jsem ho i já :-) Tentorkát nakresleným Falcem ve stylu Junge Römer nic jiného bych nezvládla nakreslit :-D

Tak v půl čtvrté jsem se chopila foťáku (sice jsem se ho chopila pořád,ale teď více :-)) a hezky si vyfotila vystavené Falco klenoty v místnosti speciálně pro náš FalcoDen. Na stěnách visely různé plakáty z akcí apod. A pak všude možně desky a články z časopisů. 

Poté jsem měla vystoupení na kytaru,které se mi moc nedařilo,ale ostatní to naštěstí moc nepoznali,teda aspoň nic neříkali :-D. Hrála jsem: Wiener Blut,Komisaře,Out of the Dark a "Koks". U těchto dvou posledních songů,musím podotknout,že byly i atmosférou nejlepší. Dark zpíval hlavně Flug,za což ho chválím,protože to byla opravdu legrace :-D No,a Koks ten byl taky  super,nejvíce se mi na něm líbilo,jak všecí zpívali "Das schwarze Gold" , znělo to jako kdybychom čarovali :-D

Pár lidiček odešlo zpět do garáže (kde bylo občerstvení a sezení,to jsem zapomněla zmínit) a my ostatní zpívali vesela Amadea. Nakonec došlo i na Zuviel Hitze či Egoist ;-)

Poté jsme baštili vynikajícího pstruha a popíjeli - džus v mém případě :-D Za pár okamžiků nadešel zlatý hřeb odpoledne a to dort! To jsme nikdo nečekali,a ani jsme to pomocí nápovědy neuhodli :-) Společnými silami jsme ho sfoukli,bylo to opravdu těžké :-D,no a co pak jiného než zase snědli :-) Ale ten byl,přátelé!!!

Nadešel čas křtení CD vzácných Falcových remixů a raritek - opravdu jen pro "fajnšmekry" ;-) Nechyběl ani proslov,ve kterém Josef Falkenflug líčí že: "se všemi vlastníky práv o tom mluvil :-D" Takže opět zábava,ta byla vlastně pořád ;-) A poté jsme si symbolicky (a pak i nesymbolicky :-D) ťukli na Falca - dětským šampaňským v mém případě :-)

Než se člověk nadál byla tu burza,kde jsem ulovila zatím ty nejcenější úlovky mé Falco Sbírky,a tímto bych chtěla Flugovi poděkovat,že burzu uskutečnil ;-) Získala jsem tedy:  Vinyl LP Wiener Blut (Made in Germany) , Vinyl Maxi Single Rock me Amadeus  - Salieri-version + Urban Tropical, Vinyl Maxi Single Coming Home + Crime Time,Vinyl Maxi Single Falco meets Brigitte Nielsen Body next to Body,CD Emotional,CD Single Egoist,CD Single Mutter,der Mann mit dem Koks ist da,a originál článek z Brava (nejspíše z 1983 - to se ještě musím zeptat :-)). No,není to zlé,že? Spíše báječné! Protože pak jsem ještě jako bonus nečekaný dostala minisingl Amiga Quartett (nezvyklé sestavení 4 Falcových hitů) :-) Dám sem do fotoalba fotky,aby jste tu krásu viděli ;-). Abych nezapomněla,i tato akce měla svého vítěze,a tou byla Isolde :-) Byla zvolena ze nejaktivnějšího fanouška a získala tak CD The Spirit Never Dies ;-)

V 19:00 se už začínalo připravovat promítání všeho možného ;-) Ano,nakonec to bylo "všechno možné" :-D 

Ikdyž nás bylo jen 6 bavili jsme se NÁRAMNĚ! Jako první jsme soutěžili ve Falco kvízu,neboli Falco Hot Game. Otázky byly všeho druhu např. Falco a Wien,Dominikánská Republika,Falcova Smrt,FalcoSingly,Falco Citáty...První se do toho pustil Djemba,který ale selhal skoro ve finále,nebo VE finále? Já už ani nevím :-D Pak jsem pokračovala já s Anet a poté Isolde (s pomocí Djemby). Tím vším nás provázel Josef Falkenflug a i Helden ;-) Josef,jakožto správný moderátor se nás snažil zmást,ale nepodařilo se ,chi chi :-) Otázky nám různě motaly hlavy a nebo jsme brečeli smíchy :-) Jak jsme se na Lidé.cz později bavili,aspoň jsme si smíchem prodloužili život :-) Ale zpět ke hře. Na práh finále jsem si sáhla i já s Anet ;-) A to otázkou : v jaký den se narodila Falco-fanynka Europa :-) To jsem samozřejmě nevěděla :-D Tipovala jsem čtvrtek,ale nakonec se ukázalo,že ten nebyl ani v nabídce :-D Za řešení kdo se kdy narodil,jsem dospěla s pomocí Djemby a Isoldy k opovědi: pátek,čímž jsem zvítězila/zvítězily :-) Jako odměnu jsme dostali Falco tričko! Mé první :-) Nakonec ho získala i Isolde a Djemba tomu jen nečinně přihlížel :-D A to se tolik těšil,že to všem nandá,že? ;-)

Později se zase objevil Falco-fan Lukáš,ale poté zase zmizel a to i s Isoldou,kterou odvezl domů. Zůstali jsme tedy už jen já,Helden,Markétka,Anet,Falkenflug a Djemba. 

Když Anet s Flugem a Djembou se šli projít,tak jsme "my zbylí" koukali na videa z Vídně,které Flug pořídil. Třeba,jak byli s kolegou Heldenem poprvé u Falcova hrobu ve Vídni atd.,teď nevím,jestli to Flug ví,že jsme na to koukali :-D,no co,stejně to bylo v programu...Ikdyž teda co se týče programu na papíru s časy a jednotlivými body,moc jsme se tím neřídili,co si budeme povídat :-D

Nakonec jsme pouštěli vzácné raritní videa a pak přišel a čas pro mě kdy jsem musela "Coming Home". Přijel pro mé rodinný "ánsábl" nakonec i společně s Djembou jsme v nadšení z toho všeho spokojeně dorazili domů :-)

 

Byl to můj opravdu nejlepší zážitek z prázdnin. Dozvěděla jsem se o Falcovi spoustu nových věcí a více poznala fanoušky,se kterými si píšu už nějaký ten pátek ;-) Všichni mě mile překvapili a doufám,že takových meetingů,kde se budu moci objevit bude pěkně nepočítaně ;-)

 

sdc10335.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář