Jdi na obsah Jdi na menu

Úvodem

7. 4. 2012

První pocity po přečtení pár vět:

Musím říct, že jsem nevěděla co si o první stránce mám myslet. Samozřejmě mi trvalo dlouhou dobu s mou jazykovou výbavou, než jsem ji přelouskala. Ale jak jsem nakonec rozpoznala její první kapitoly nejsou vůbec o Falcovi,ale o jejím manželovi Giovanim. Taky jsem nepochopila jestli se to děje po vztahu s Falcem nebo před vztahem s Falcem. Poněvač tam o Falcovi mluví ve smyslu "tot" ale jako "tot pop-star" a vše nasvědčuje spíše překladu "vyhaslá pop-star"...No,nevím.

Když se tam objevil Falco...

Jakmile se Falco konečně objevil v jejím příběhu začala jsem překládat o sto šest. Zajímalo mě všechno. Musím Beu pochválit za detaily,které  tam psala. Ale zase je mi divné, že si opravdu takové detailní věci pamatuje. Na to,že se to stalo téměř před 20 lety.

Jak na mě Hans zatím působí...

Knihu samozřejmě celou projetou ještě nemám,ale co jsem zatím vypozorovala, tak Hans byl velký cholerik. S každou věcí se v určité době muselo na něj opatrně,protože se nevědělo,jak zareaguje. Na druhou stranu to byl velice milující muž a s ženami to teda uměl. Byl šarmantní,diplomatický a galantní. Taky jsem se dosti nasmála jeho typickému humoru,který tu opět nechyběl :-D

Často,když tam byly chvíle,kdy byl smutný, jsem neměla sílu to číst, v tu chvíli mi ho bylo strašně líto.

Jak na mě působí Beatrice:

Žádná sláva. Na 18 letou holku se chovala docela nerozumě. Já bych se v učitých chvílích k Hansovi chovala jinak. Ale zase chápu,že to s ním nebylo jednoduché. Trochu mě mrzela jedna chvíle,jak Hans byl na dně a prosil ji o pomoc,ale ona mu nepomohla, nechala ho ležet tam kde je,sbalila si věci a odjela k rodičům. Hans ji pořád volal a prosil,ale ona nic. A to byl na dně jen psychicky a ne opilý. Bohužel z její strany to ani nebyla láska na první pohled a trvalo jí dlouho než k Hansovi našla cestu. Co mě ale nejvíc (a zároveň i Hanse) vytáčelo, je, že z Falcovy tvorby neznala téměř nic. Hrál ji na basu Emotional - nic. Zpíval Komisaře ve sněhu - nic. Chytl ji kolem ramen a zazpíval jí do očí píseň od Beatles "All you need is love" - taky nic. Co já bych za to dala,kdy mi někdo takto zpíval samé krásné písně...Celý dojem z knihy mám takový,že na tom chce milá Bea bohužel jen vydělat...

Co od knihy ještě očekávám:

Doufám,že tam bude více z Falcovi tvorby a méně hádání/usmiřování. Jsem celá natěšená až se pustím do kapitoly o Rusku,kam Falco v roce 1995 s Beou zavítal,protože o tom je všeobecně málo informací. 

Čeho se obávám:

Obavy...Tak napříkad,že Falca bude více a více zobrazovat jako agresivního opilce :-( Což se už pomalu stává na dalších stránkách tradicí. Také se obávám,jak kniha bude končit.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Falco lebt

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář