Jdi na obsah Jdi na menu

3. kapitola - Paní Beo,pan Hölzel Vás očekává na Donauinselu

1. 9. 2012

 Byl červen 1993 a právě jsem dokončila školu. Léto přišlo nesměle do ulic. Toužila jsem po horkých dnech, bezmračném nebi a divokých večírcích.  Konečně volno! Chtěla jsem to pořádně oslavit. Nechali jsme balónky stoupat vysoko od školních oken a pili levné šampaňské z plastových kelímků.  Pár klukům se podařilo vzít s sebou CD přehrávač. „Nie mehr Schule“ znělo z repráků. „Nie mehr Schule, keine Schule mehr  Und privat, Frau Studienrat, sind sie doppelt so apart, jaja!“ Sokol vzlétl nenápadně do mého života a postavil si tam své hnízdo. Netušila jsem tehdy, že bude jen to.

                                                                              ***

                „Beo musíš okamžitě přijet domů, právě jsem mluvila s panem Hölzelem…víš, koho myslím, ne?“ zavolala mi jednoho dne matka.

                „Jistě, to je Falco. Co chtěl?“

                „Chtěl tě pozvat na svůj koncert, na Donauisnel.  Jaký to šarmantní chlapec! Řekla jsem mu, s kým jsi pryč, říkal, že Balázs je záletník…“

                Moje matka se významně odmlčela. O tom není pochyb, pan Hölzel řekl pravdu. Balázs byl záletník, a jaký. Byla jsem ráda, že Falcův telefonát zastínil mé pochyby. Nedělala jsem tedy žádný odpor a slíbila, že se vrátím co nejrychlejší cestou do Vídně. Balázs naštěstí spal. To mě zachránilo od otázky, na kterou bych neuměla odpovědět.

                Když jsem přišla domů na Vídeňský okres 23,byl tam zcela zmatek.

                „Pospěš si,“ zavolala na mě máma. „ Řidič pana Hölzela si tě vyzvedne“

Pomalu jsem se začínala děsit. Proč mi Falco volal domů? Proč musím nutně přijít na jeho koncert? Za jakého důvodu pro mě poslal svého řidiče? Na vysvětlení nezbýval žádný čas.

Před vchodem skutečně čekal černý mercedes 500 s šedým koženým inteliérem. Za volantem seděl Falcův řidič Franz Seifreid. Horlivě mě přivítal.

„Paní Beo,pan Hölzel Vás očekává na Donauinselu.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krátký

(Josef Falkenflug, 26. 9. 2012 14:46)

To byla ale kraťoučká kapitola. Bea si pořád nedá říct a lítá za tím Maďarem :-D

Re: Krátký

(Europa, 6. 3. 2013 10:37)

Ona byla delší,ale po celou dobu se tam odehrávali scény s tím Maďarem, a to mě s prominutím nezajímalo :-D Takže jsem přeložila až toto. Však ona mu pak Bea podlehne,jen se neboj :-)