Jdi na obsah Jdi na menu

Škwoři a Out of the Dark ,,Ta písnička se nám prostě líbí"

30. 5. 2011

Není pro FalcoFany novinkou,že Škoři udělali předělávku "Darka"... já si osobně myslím,že se jim to povedlo ;-) Dokonce tu i pár slov je stejných,jako u originálu. I lidé,kterým jsem to pustila se to líbilo. Názory na jejich cover Out of the Dark můžete napsat níže ;-) No jo,ale to kluci na předělávku museli mít určitý důvod ...  A jaký,že to je? Mají Falca rádi ;-)

„Falca máme rádi, a tak nás napadlo, že bychom mohli předělat nějakou jeho pecku. Out Of The Dark se nám líbí, tak jsme zvolili ji. Já k ní napsal text, který je trochu depresivní, protože ten původní je depresivní hodně. Také jsme brali ohled na to, abychom tuhle pecku dokázali dobře zahrát na koncertech. Není nic horšího, než když po tobě chtějí diváci nějakou písničku a ty jim ji nejsi schopen pořádně zahrát."

No a recence jsem samozřejmě taky nevynechala ;-) (kde se zmiňují o Falcovi)

"Dobře však dopadl závěrečný cover "Stíny a mráz", vkusně pracující se slavnou melodií tragicky zahynulého zpěváka Falca, který se obracet v hrobě rozhodně nemusí." (http://www.abysszine.com/recenze/2011050016-skwor-drsnej-kraj/)

Všechny nesou jasný kapelní rukopis, včetně skladby Stíny a mráz v samotném závěru alba, což je coververze slavného Falcova hitu Out Of The Dark. „Ta písnička se nám prostě líbí,“ říká zpěvák, kytarista a textař Petr Hrdlička. „Ve hře byla ještě jedna jiná coververze, ale tahle k nám víc šla. Brali jsme ohled i na to, že ji zvládneme zahrát na koncertech. Při psaní textu jsem se chytil toho, že ten původní je velká depka. Věděl jsem, že to nemůže byt legrace.“

(http://www.rockandpop.cz/skwor-nasrani-v-drsnym-kraji)

Škwor tentokrát sáhl po Out Of The Dark z repertoáru zesnulé rakouské ikony Falca.

(http://www.muzikus.cz/recenze/Skwor-Drsnej-kraj~14~kveten~2011/)

Stíny a mráz“ zase z repertoáru rakouského zpěváka Falca, v původní devadesátkové verzi nazvané „Out Of The Dark“.

(http://rockmag.cz/bleskovky/skwor-novinkove-cd-dvd-drsnej-kraj/)

Teď trochu podivná recence,která mě trochu pobavila :-D

"Zajímavá je pak ještě závěrečná coververze „Out Of The Dark“ od Falca, zde nazvaná „Stíny a mráz“, i když ten začátek vás skoro přinutí vrhnout do igeliťáku, protože přesně takhle skladby začínají u takové kreatury, jako Sámer Issa."

Zdá se mi to,nebo Falcovu hudbu přirovnávají k Sámeru Isoovi? :D

(http://www.metalforever.info/article.php?id=28775)


Zvláštností tohoto alba je skladba Stíny a mráz, v originále Out of the Dark. Jedná se o přepracovanou skladbu od rakouského zpěváka Falca, text má na svědomí Petr Hrdlička a celá aranž byla předělána tak, aby odpovídala stylu kapely. Velmi zajímavý experiment, který oživil celé album.

(http://www.topzine.cz/nove-album-skupiny-skwor-drsnej-kraj-prinasi-silne-texty-i-melodie/)

Hlavně musím podotknout,že Škwoři byli i u nás ve městě. Na jejich koncert šla snad celá škola,a bylo to super ;-) A tak se objevila i zmíňka o Falcovi v našich městských novinách! Když si vzpomenu,že jsem si ty noviny vzala domů kvůli trhání na jedno výtvarné dílo...:-D Ještě,že jsem ty noviny otevřela,ale byla to fakt náhoda :-) No,tak jsem sehnala dalších 11 výtisků... tudíž o ně vyhlašuju soutěž :-) Stačí navštívit rubriku Falco Soutěže...

 Zdraví Europa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář