Jdi na obsah Jdi na menu

Falco lebt - pocta či šance na výdělek?

 15. března vyšla nová kniha o Falcovi od jedné z jeho někdejších přítelkyň - Beatrice Castaldi. No,jak začít...knihu jsem samozřejmě ještě nečetla a asi si ještě i pěknou chvíli počkám. Hlavně ze dvou důvodů a to cena (necelých 20 kousků) a jazyk,jakým je ta kniha napsaná. Protože německy psané knihy zatím pro mě nemá cenu kupovat. Ale nadruhou stranu, nějak se v jazycích zdokonalit musím. Kdo ví,třeba si jí koupím :-) Ale teď už k obsahu knihy.

Ohlasy jsou zatím bohužel - negativní. Spoustu lidí říká,že na této knize chce autorka jen vydělat, či Falca opravdu nemilovala, nebo jej dokonce využívala. Už i věkový rozdíl je zajímavý,ale to si myslím,že velkou roli nehraje. Vemte si třeba slečnu Caroline Perron,ta také byla o hodně mladší. 

Sama nevím,co k tomu říct. Je ale pravda,že zatím co jsem četla z ukázek,které jsou dostupné na internetu,žádná sláva. Pořád jen vyzdvihuje Falcovo závislost na alkoholu apod. O Hansově osobě jsem se dozvěděla až něco z rozhovorů. Ale jak říkám,nechci té knize předem křivdit,když jsem jí nečetla.  Pár věcí jsem přeložila z novinových článků,prosím: 

 

Falco byl v jednom hotelu v Garsu a chtěl jít o půlnoci na procházku. Najednou si lehl do sněhu. „Umrznutí je krásná smrt“ – řekl. „Člověk se unaví a upadne do hluboké trhliny. Předtím než se vaše tělo vzdá, vzbudí se u vás i pocit tepla. To zní lákavě!“   Beatrice: ,,Vytáhla jsem ho ze sněhu a křičela na něj. Když jsem mu pohrozila, že ho opustím, zvednul se.  

Extrémy:  "Ze světáka se během několika hodin mohl stát zlomený muž."

 

Drogy:  "Jeho alkoholové excesy se vstřebávaly mnoho dní.  Vodka, Jack Daniel´s , šampaňské, červené víno. Mezitím jsem ho slyšela, jak zvrací na záchodě. Pak upadl do komatózního spánku."

 

Rodina: "Jeho otec ho velmi brzy opustil. Falcovi chyběl. Proto si Falco vyvinul velmi důvěrnou náklonnost k mému otci."

 

Moc:  „Falco se vrhl na taneční parket. Poslední věc, kterou jsem viděla, byl jeho rozzuřený obličej. Potom skončila jeho ruka na mé levé straně obličeje“.

Po excesu následoval ústup.

„Držela jsem ho za ruku, jako by dostal infúzi z nepříjemných příznaků kocoviny.“

 

Návrh manželství na odvykací klinice

 

Na konci léčby padl před ni zpěvák na kolena. „Beo, poslední dny mi ukázaly, jak mi na tobě záleží. Proto se tě chci zeptat:  Staneš se mou ženou?“ 

 

419060_273858402689585_198230546919038_595251_913675242_n.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář